|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Dy tė plagosur nga shpėrthimi nė Shterpcė

 
 

 

18 nėntor 2005 /TN 

Zėri i Amerikės (17.11.2005), Zyrtarėt nė Kosovė njoftojnė se nga shpėrthimi nė njė treg perimesh nė Shtėrpcė u plagosėn tė paktėn dy veta.

Zyrtarėt nė pjesėn jugore tė Kosovės dyshojnė se fjala ėshtė pėr njė lėndė tė vogėl shpėrthyese qė ėshtė hedhur sot nė mėngjes nė tregun e perimeve nė Shtėrpcė.

Policia tha se midis tė plagosurve ėshtė njė serb dhe njė shqiptar dhe ka njoftime tė pavėrtetuara pėr tė plagosur tė tjerė. Zona e Shtėrpcės ėshtė e banuar kryesisht nga serbė.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.