|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Qeveria e Kosovės dėnoi incidentin nė afėrsi tė Podujevės, ku u plagos njė ushtar i KFOR-it

 
 

 
Prishtinė, 10 nėntor 2005 /TN /QIK - Qeveria e Kosovės dėnoi incidentin nė afėrsi tė Podujevės, ku u plagos njė ushtar i kontigjentit ēek tė KFOR-it.
 
Rastet e tilla nuk i shėrbejnė Kosovės dhe aspiratave tė qytetarėve pėr ndėrtimin e njė mjedisi tė qetė e demokratik, thuhet nė njė komunikatė tė Qeverisė sė Kosovės.

Sipas KFOR-it ushtari i plagosur pritet tė kthehet sot nė bazėn e KFOR-it pasi gjendja e tij shėndetėsore ėshtė e stabilizuar.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.