|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Nė njė incident ėshtė plagosur njė pjesėtar i KFOR-it ēek dhe njė banor i fshatit Sllatinė tė Podujevės

 
 

 
Podujevė, 9 nėntor 2005 /TN /QIK - Zyrtarė tė NATO-s kanė bė bėrė tė ditur se njė pjesėtar i trupave ēeke qė veprojnė nė kuadėr tė KFOR-it dhe njė shqiptar i Kosovės, janė plagosur lehtė nė njė incident nė brezin kufitar Kosovė - Serbi nė fshatin Uglar.

Zėdhėnėsi i forcave paqeruajtėse, koloneli Pio Sabeta tha se patrulla e KFOR-it ka shkėmbyer zjarr me njė grup shqiptarėsh, qė po prisnin dru ilegalisht nė fshatin Uglar tė Komunės sė Podujevės.
 
Mėsohet se i plagosuri ėshtė Rrahim Mehmeti (1966) nga fshati Sllatinė i Podujevės.

Nė anėn tjetėr bėhet e ditur se Shėrbimi Policor i Kosovės ka arrestuar shtatė persona nė ndėrlidhje me kėtė incident.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.