|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Akademik Rexhep Ismajli ėshtė rizgjedhur kryetar i Akademisė

 
 

 
Prishtinė, 9 nėntor 2005 /TN /QIK - Akademik Rexhep Ismajli, ėshtė rizgjedhur dje kryetar i Akademisė sė Shkencave dhe tė Arteve tė Kosovės nė Kuvendin e rregullt tė saj.
 
Akad. Ismajli ėshtė rizgjedhur pėr mandatin e ri trevjeēar, e po ashtu nė postin e nėnkryetarit ėshtė rizgjedhur akad.Besim Bokshi, si dhe sekretari akad.Hivzi Islami.
 
Seksionin e Gjuhės dhe tė Letėrsisė do ta udhėheqė sėrish akad.Eqrem Basha, tė Shkencave Shoqėrore akad.Ekrem Murtezai, seksinonin e Shkencave tė Natyrės akad.Muharrem Berisha dhe atė tė Arteve akad.Rauf Dhomi.

Sipas rregullores sė ASHAK-ut, tė drejtė rizgjedhje kanė vetėm njėherė drejtuesit e saj. Nė Kuvendin e djeshm kanė marrė pjesė 22 anėtarėt e ASHAK-ut nga 25 anėtarėt e saj nė Kosovė.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.