|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Podgorica refuzon kėrkesėn e Serbisė qė tė caktojė anėtarin e saj nė ekipit negociator pėr statusin e Kosovės

 
 

 
Podgoricė, 4 nėntor 2005 /TN /QIK - Kryeministri i Malit tė Zi Millo Gjukanoviq tha se Serbia i ka propozuar Malit tė Zi qė tė caktojė anėtarin e ekipit negociatorė pėr statusin e Kosovės. Podgorica tha ai e ka refuzuar kėtė kėrkesė.

"Me kėtė ēėshtje duhet tė merret Serbia dhe nė krye tė atij ekipi duhet tė jenė udhėheqėsit e Serbisė.
 
Organet e bashkėsisė shtetėrore dhe politika nė Mal tė Zi duhet tė japin kontribut konstruktiv nė dialogun ndėrmjet Beogradit dhe Prishtinės, si dhe epilogun demokratik tė bisedimeve", ka thėnė Gjukanoviq.
 
 

 
Lideri i radikalėve serbė e quajti Atisarin "kriminel", i cili "kthehet nė skenėn e krimit"
 
Beograd, 4 nėntor 2005 /TN /QIK - Lideri opozitar ultranacionalist serb Tomislav Nikoliq e quajti tė dėrguarin tė OKB-sė pėr Kosovėn, Marti Atisarin, "kriminel i cili kthehet nė skenėn e krimit pėr tė pėrfunduar punėn e tij".

"Nuk i besoj Marti Atisarit, sepse ai pėrfaqėson organizatėn qė synon tė na marrė Kosovėn", tha Nikoliq ushtrues i detyrės tė liderit tė Partisė Radikale.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.