|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Anulohet takimi i planifikuar pėr nesėr i kryeministrave tė rajonit nė Prishtinė

 
 

 
Tiranė, 4 nėntor 2005 /TN /QIK - Anulohet takimi i planifikuar pėr nesėr nė Prishtinė i kryeministrave tė Kosovės, Shqipėrisė, Maqedonisė dhe Malit tė Zi. Edhe pse nga Kryeministria e Kosovės deri nė kėtė moment nuk ėshtė dhėnė ndonjė njoftim zyrtar pėr anulimin e takimit, kėtė tashmė e ka bėrė kryeministri i Shqpėrisė Sali Berisha.
 
Sipas mediave tė Tiranės, Berisha ka anuluar vizitėn e tij nė Prishtinė pėr t'u takuar me tre kryeministrat e vendeve tė rajonit. Tė njėjtėn gjė e tashmė e ka bėrė edhe kryeministri maqedonas Vlado Buēkovski dhe se ardhjen e tij nė Prishtinė e ka anuluar kinse me kėrkesė tė kryeministrit serb Vojisllav Koshtunica.
 
Ndėrkohė mediat mbrėmė kanė spekuluar se nė tė vėrtetė ka qenė kėrkesė e bashkėsisė ndėrkombėtare pėr anulimin e kėtij takimi, siē thuhet "qė tė mos provokohen autoritetet nė Beograd". Siē thuhet, bashkėsia ndėrkombėtare kėtė kėrkesė ia ka bėrė sė pari kryeministrit malazez Milo Gjukanoviq.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.