|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Surroi sulmon kreun e Kuvendit tė Kosovės

 
 

 
Prishtinė, 2 nėntor 2005 /TN /QIK - Raportet e tendosura ndėrmjet Partisė Ora dhe kryetarit tė Kuvendit tė Kosovės janė ashpėrsuar edhe mė tepėr pas refuzimit tė djeshėm tė kryesisė sė Kuvendit ndaj njė kėrkese tė kėsaj partie.

Lideri i Partisė Ora, Veton Surroi dje para mediave ka pėrmendur shumė raste kur ai mendon se partisė qė drejton i janė bėrė padrejtėsi nga ana e kryetarit tė Kuvendit, Nexhat Daci.

Surroi ka folur me tone kritike edhe pėr sjelljet e Dacit nė mbledhjen e fundit tė ekipit negociator, tė premten e kaluar.

"Edhe z. Daci duhet t'i respektojė rregullat themelore demokratike. Nėse ai hyn me mendimin qė tė na imponojė mendimet e tij, atėherė ai proces do tė dėshtojė dhe ne do tė hyjmė nė njė fazė konfrontuese. Ne jemi nė fazė konfrontuese, ju vlerėsoni pse", u ka thėnė Surroi gazetarėve.

"Zoti Daci nuk mė pėrfaqėson mua si deputet nė Grupin Negociator. Por me sa di unė, ai nuk ka pėrfaqėsuar as mendimin e Lidhjes Demokratike tė Kosovės", ka thėnė Surroi, duke shtuar se "pėr fat tė keq, emri i z. Daci nuk lidhet me demokracinė".


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.