|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Presidenti Rugova pėrgėzon qytetarėt dhe myftiun Tėrnava me rastin e festės sė Bajramit tė Madh

 
 

 
Prishtinė, 2 nėntor 2005 /TN /QIK - Presidenti i Kosovės Ibrahim Rugova, me rastin e festės sė Bajramit tė Madh, ka pėrgėzuar qytetarėt e Kosovės, si dhe myftiun Naim Tėrnava, Kryetar i Bashkėsisė Islame tė Kosovės.

"Tė gjithė besimtarėve dhe qytetarėve tė Kosovės u shpreh urimet e mia tė pėrzemėrta me rastin e festės se Bajramit tė Madh", thuhet nė urimet e Presidentit Rugova.

"Bajrami i Madh ėshtė njė ditė e shenjtė qė vjen pas muajit tė agjėrimit, tė spastrimit e tė sakrificės pėr tė mirėn dhe tė forcimit tė besimit nė Zotin.

Dhashtė Zoti qė sa mė shpejt tė gėzojmė pavarėsinė, qė na duhet shumė", theksohet nė pėrgėzimet e Presidentit Rugova.

Gjithathtu Presidenti i Kosovės Ibrahim Rugova ka pėrgėzuar edhe kryetarin e Bashkėsisė Islame tė Kosovės Naim Tėrnava me rastin e festės sė Bajramit tė Madh, me urimet e tij tė pėrzemėrta dhe tė popullit tė Kosovės.

"E nderojmė lart punėn Tuaj pėr solidaritetin, mirėkuptimin dhe dashurinė midis njerėzve tė Kosovės. Dhashtė Zoti qė sa mė parė tė kemi tė njohur pavarėsinė, qė do tė qetėsonte kėtė pjesė tė Europės dhe tė botės", theksohet nė kėtė urim.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.