|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

 Dėrnovshek nuk do tė vizitojė Kosovėn

 
 

 
 
 
Lubjanė, 28 tetor 2005 /TN /QIK - Presidenti i Sllovenisė Janez Dėrnovshek ka vlerėsuar se situata nė Kosovė nuk po ndryshon dhe pėr kėtė shkak, siē ėshė shprehur, "e ka gjuajtur gurin nė kėnetė".
 
"Gjėrat nuk po lėvizin prandaj edhe e kam gjuajtur gurin nė kėnetė nė mėnyrė qė ta trazoj ujin", ka thėnė Dėnrovshek nė njė konferencė pėr gazetarė.

Dėrnovshek ka thėnė se "pėr momentin nuk ka ndėrmend ta vizitojė Kosovėn".
 
Me saj duket, Presidenti slloven ka heqė dorė nga vizita nė Kosovė pas anulimit tė vizitės sė tij nė Beogdrad nga autoritetet e atjeshme, pas deklaratave tė tij pėr Kosovėn.

Ndėrkohė, Dėrnovshek ka theksuar se propozimin pėr zgjidhjen e problemit tė Kosovės e ka pėrpiluar nė bazė tė pėrvojės sė tij 16 vjeēare me Evropėn Juglindore.
 

 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.