|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Dana Rohrbaker: populli i Kosovės ka tė drejtė tė vendosė fatin e tij

 
 

 

26 shtator 2005 /TN  

Zėri i Amerikės (25.10.2005) - Anėtari i Dhomės sė Pėrfaqėsuesve tė Kongresit amerikan, Dana Rohrbaker, i cili  ishte nė Kosovė pak kohė mė pare, i tha Zėrit tė Amerikės se populli i Kosovės ka tė drejtė tė votojė dhe tė vendosė fatin e tij.

Kjo nuk duhet tė vendoset nga Kombet e Bashkuara, nga Shtetet e Bashkuara dhe nga askush tjetėr.

E vetmja gjė sė cilės duhet t'i pėrmbahet Kosova si vend, tha zoti Rohrbaker, ėshtė qė ajo tė respektojė tė drejtat e pakicave tė saj.

Pakicat kanė tė drejtėn tė flasin, tė ruajnė besimin e tyre fetar si ta dėshirojnė dhe tė mos jetojnė me frikė.

Por ato nuk kanė tė drejtėn t'i diktojnė politikėn shumicės sė popullit. Ėshtė shumė e qartė, tha ligjvėnėsi Dana Rohrbaker, se populli i Kosovės kėrkon tė jetė i lirė dhe i pavarur dhe natyrisht nuk dėshiron tė jetojė mė nėn Serbinė.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.