|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

   
 

Anulohet vizita e Presidentit slloven nė Beograd

 
 

 
 
 
 
 
Lubjanė, 21 tetor 2005 /TN /QIK - Qeveria e Serbisė dhe Malit tė Zi ka anuluar njė vizitė tė presidentit slloven, Janez Drnovshek. Anulimi i vizitės sė z. Drnovshek nė Beograd u bė njė ditė pasi president slloven bėri thirrje pėr pavarėsinė e Kosovės.
 
Kreu i shtetit slloven foli pro-pavarėsisė sė Kosovės nga Serbia gjatė njė fjalimi nė kryeqytetin e Ljubjanės. Ai ėshtė udhėheqėsi i parė nga vendet e ish-Jugosllavisė qė mbėshtet pavarėsinė e Kosovės.
 
Nė njė letėr tė Presidentit tė Serbisė dhr Malit tė Zi, Svetozar Maroviq, thuhet se komentet e z. Drnovshek kishin shkaktuar alarm nė Serbi.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.