|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Presidenti Rugova i ka shprehur familjes Spahija ngushėllimet e tij mė tė thella

 
 

 
Prishtinė, 4 tetor 2005 /TN /QIK - Presidenti i Kosovės, Dr.Ibrahim Rugova, me rastin e vdekjes sė Kryetarit tė KK tė Mitrovicės, anėtarit tė Kryesisė sė LDK sė, Faruk Spahija, i ka shprehur familjes Spahija ngushėllimet e tij mė tė thella dhe tė popullit tė Kosovės.

"Me rastin e vdekjes tė mė tė dashurit Tuaj, dhe veprimtarit kombėtar Faruk Spahija, Ju shpreh ngushėllimet e mia tė thella dhe tė popullit tė Kosovės.

Nė historinė mė tė re tė Kosovės Faruk Spahija do tė mbetet njė burrė i madh dhe veprimtar energjik pėr lirinė dhe pavarėsinė e Kosovės.

Nė kėto momente tė rėnda pėr Ju, Ju lutem bėhuni tė fortė. Ne qėndrojmė pranė Jush.

I falemi kujtimit tė Tij tė pėrjetshėm.

I qoftė i lehtė dheu i Kosovės sė lirė", thuhet nė ngushėllimet e Presidentit Rugova pėr familjen Spahija.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.