|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Kryesia e LDK-sė shpreh pikėllim tė thellė me rastin e vdekjes sė kryetarit tė KK tė Mitrovicės, Faruk Spahija

 
 

 
 
Prishtinė, 3 tetor 2005 /TN /QIK - Me rastin e vdekjes sė kryetarit tė Komunės sė Mitrovicės Faruk Spahija, Kryesia qendrore e LDK-sė, anėtar i sė cilės ishte edhe i ndjeri Spahija, nėpėrmjet njė komunikate shpreh pikėllimin e saj tė thellė.

"Lajmi pėr vdekjen e Kryetarit tė KK nė Mitrovicė, anėtarit tė kryesisė tė LDK-sė dhe veprimtarit tė dalluar tė Lėvizjes pėr liri dhe pavarėsi z. Faruk Spahija tronditi thellė LDK-nė, Mitrovicėn dhe Kosovėn nė pėrgjithėsi.

Kryesia e LDK-sė, me kėtė rast familjes Spahija i shpreh ngushėllimet mė tė thella dhe ndan dhembjen nė kėto momente tė rėnda pikėllimi pėr tė gjithė ne.

Aktiviteti, puna dhe angazhimi i pakursyer i kryetarit Faruk Spahija do tė jetė frymėzim i vazhdueshėm i punės sonė, thuhet nė njė komunikatė tė Kryesisė qendrore tė LDK-sė.
 
 

 
Sot vdiq Faruk Spahija, kryetar i KK tė Mitrovicės
 
Mitrovicė, 3 tetor 2005 /TN /QIK  - Pas njė sėmundjeje tė rėndė dhe tė gjatė, sot vdiq Faruk Spahija, kryetar i Kuvendit Komunal tė Mitrovicės.
 
Spahija nė kėtė detyrė u zgjodh nė dy mandate - nė vitin 2OOO si dhe mė 2OO2, pas zgjedhjeve tė lira e demokratike. Ai njėherit ishte edhe anėtar i Kryesisė qendrore tė LDK-sė.

Faruk Spahija (1952) me profesion ishte inxhinier i makinerisė.

Qė nga themelimi i ndjeri ka qenė anėtar i LDK-sė, dega nė Mitrovicė, ku ka ushtruar funksione tė larta, fillimisht si sekretar i Kryesisė sė degės, kurse qė nga viti 1999 si kryetar i i saj.
 
Po ashtu Faruk Spahija qė nga viti 1998 ėshtė anėtar i Kryesisė Qendrore tė LDK-sė.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.