|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

  Kryeparlamentari Daci priti liberaldemokratin britanik Mur

 
 

 
Prishtinė, 3O shtator  2005 /TN /QIK - Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, Nexhat Daci ka pritur sot liberaldemokratin britanik Riēard Mur, dhe ka biseduar me tė pėr zhvillimet nė Kosovė, pėrparimet demokratike tė vendit dhe pėrgatitjet qė janė duke i bėrė institucionet pėr pėrcaktimin e statusit tė Kosovės.
 
Ai e ka falėnderuar Britaninė e Madhe, por edhe Partinė Liberal Demokrate pėr mbėshtetjen qė vazhdojnė t'i japin Kosovės dhe popullit tė saj nė rrugėn lirisė e tė pėrparimit.

Z. Mur, i cili mė herėt ishte president i Internacionales Liberale, me seli nė Londėr, ėshtė shprehur se Partia Liberal Demokrate e ka pėrkrahur lirinė e Kosovės dhe sot e pėrkrah fuqishėm pavarėsinė e saj.
 
Ai ėshtė shprehur optimist se pavarėsia do tė jetėsohet, por ka shtuar se nuk do tė kishte dashur qė pėr shkak tė mos unitetit tė liderėve politikė e institucionalė tė vonohej zgjidhja e statusit tė Kosovės.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.