|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

   
 

Presidenti Rugova priti shefin e ri tė Zyrės gjermane nė Kosovė

 
 

 
Prishtinė, 3O shtator  2005 /TN /QIK - Presidenti i Kosovės, Dr. Ibrahim Rugova, priti sot nė njė takim njohės shefin e ri tė Zyrės Ndėrlidhėse Gjermane nė Kosovė, Eugen Wollfarth (Ojgen Volfart).

Gjendja nė Kosovė ėshtė e mirė dhe stabile, theksoi Presidenti Rugova, pasi foli pėr progresin qė ka pasur Kosova nė tė gjitha fushat gjatė kėtyre viteve.

Presidenti vlerėsoi mbėshtetjen qė i ka dhėnė Gjermania vendit tonė deri tani.

Presidenti i Kosovės tha se njohja e drejtpėrdrejtė e pavarėsisė sė Kosovės ėshtė zgjidhja mė e mirė.

Diplomati gjerman, i sapoardhur me detyrė nė krye tė Zyrės Gjermane, premtoi mbėshtetjen e mėtejshme tė vendit tė tij pėr Kosovėn, thuhet nė njė njoftim nga ky takim.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.