|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

NJOFTIME

   
 

Pėrfundon me sukses lokalizimi i MS Windows XP-sė nė shqip nga Qendra pėr Edukim dhe Pėrparim me seli nė Prishtinė

 
 

 

22 shtator 2008 /TN

Tė nderuar bashkėkombės,

Ka pėrfunduar me sukses lokalizimi i MS Windows XP-sė nė shqip nga Qendra pėr Edukim dhe Pėrparim me seli nė Prishtinė. Gjatė kėtij procesi ka pasur njė bashkėpunim tė mirė edhe me Akademinė e Shkencave tė Shqipėrisė, me Alba-Softin etj.

Kuptohet, tėrė puna ėshtė bėrė pėr nevojat e klientėve tė Microsoft-it dhe tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara nga Microsoft-i.

Mė shumė rreth kėsaj mund tė mėsoni nė faqen e QEP-it www.gjuha-shqipe.com.

Programin MS Windows XP nė shqip mund ta shkarkoni falas nga faqja e Microsoft-it:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0db2e8f9-79c4-4625-a07a-0cc1b341be7c&DisplayLang=sq

Ju urojmė punė tė mbarė me SO Windows XP-nė nė shqip.

Lulėzim Shishani, drejtor
Qendra pėr Edukim dhe Pėrparim
(QEP)
Ulpianė, 47/D, H-1, nr. 4, Prishtinė - KOSOVĖ
+381 38-557-668; +377 44-197-474
qep@gjuha-shqipe.com

P.S. QEP-i nuk mban pėrgjegjėsi pėr gabimet drejtshkrimore tė teksteve nė gjuhėn shqipe nė faqen e Microsoft-it.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.