|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

   
 

Presidenti Moisiu deklaroi nė Nju Jork se pavarėsia e Kosovės ėshtė zgjidhja mė e mirė

 
 

 
Nju Jork, 16 shtator 2005 /TN /QIK - Presidenti i Shqipėrisė Alfred Moisiu deklaroi nė Nju Jork se pavarėsia e Kosovės ėshtė zgjidhja mė e mirė si pėr popullin e saj, ashtu edhe pėr rajonin nė tėrėsi.

"Ne besojmė se ka ardhur koha tė nxjerrim pėrfundimin qė njė Kosovė e pavarur ėshtė zgjidhja mė e mirė.
 
Njė Kosovė e pavarur do tė krijojė mė tepėr siguri dhe stabilitet nė rajon dhe mė tej", u shpreh Presidenti Moisiu, duke folur nė Tryezėn e Rrumbullakėt tė Grupit tė Vendeve tė Evropės Lindore nė OKB nė Nju Jork.

Z.Moisiu theksoi se Shqipėria ėshtė e angazhuar nė rritjen dhe forcimin e bashkėpunimit rajonal, ashtu si dhe bashkėpunimin midis organizatave rajonale.
 
"Ne besojmė se njė Ballkan i qėndrueshėm dhe paqėsor ėshtė njė kontribut konkret dhe i drejtpėrdrejtė drejt njė Evrope mė tė sigurt dhe tė begatė", tha mes tjerash kreu i shtetit shqiptar.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.