|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

"Fajnenshėll tajms" shkruan se personeli i KB ėshtė i pėrzier nė rrjetin e trafikimit tė njerėzve

 
 

 
Londėr, 16 shtator 2005 /TN /QIK - Siē shkruan gazeta londineze "Fajnenshėll tajms" (Financial times) zyrtarėt qeveritarė nė Kosovė kanė shprehur shqetėsimin e madh pėr shkak tė pohimeve se personeli i Kombeve tė Bashkuara ėshtė i pėrzier nė rrjetin e trafikimit tė njerėzve.
 
Gazeta citon Avni Arifin, kėshilltar i Kryeministrit Bajram Kosumi, i cili nuk beson se arrestimi i tre policėve tė KB para tre muajve ėshtė rast i izoluar.

Mirėpo, sipas gazetės, pak dihet pėr cilindo nga kėto raste, meqenėse policia e KB refuzon tė japė hollėsi pėr tė arrestuarit, ndėrkaq personeli i UNMIK-ut gėzon imunitetet nga ndjekja penale.

Gazeta shkruan se Kryeministri Kosumi kėrkon nga Kombet e Bashkuara tė pranojnė se policia e tyre nuk ėshtė sa duhet efikase dhe qė pushtetin e gjyqėsorit t'ia dorėzojė qeverisė sė tij, gjė qė autoritetet e Beogradit e kundėrshtojnė fuqishėm.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.