|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

   
 

Presidenti Rugova pas takimit me shefin e Zyrės amerikane tha se gjendja e tij shėndetėsore ėshtė mė e mirė

 
 

 
Prishtinė, 14 shtator 2005 /TN /QIK - Presidenti i Kosovės Ibrahim Rugova priti sot nė rezidencėn e tj shefin e Zyrės amerikane nė Prishtinė, Filip Goldberg. Nė kėtė takim ėshtė diskutuar pėr vendimin e djeshėm tė Presidentit Rugova lidhur me ekipin negociator pėr statusin e Kosovės.

Zoti Golberg vlerėsoi lart vendimin e djeshėm tė Presidentit Rugova pėr tė bashkuar subjektet e politike, i cili do tė ndihmojė nė ēuarjen pėrpara tė proceseve politike.
 
"Ishte njė shenjė e mirė nė pėrpjekjet pėr tė bashkuar njerėzit nė Kosovė nė kėtė periudhė shumė tė rėndėsishme", tha Golberg.

Lidhur me shėndetin e tij, Presidenti Rugova njoftoi se po ndiehet gjithnjė e mė mirė deh se mjekėt kanė konstatuar se gjendja e tij shėndetėsore po pėrmirėsohet.

"Sa i pėrket shėndetit tim, mjekėt kanė mendim pozitiv dhe besojnė se kam njė gjendje mė tė mirė", tha Presidenti. Ai falenderoi nė mėnyrė tė veēantė SHBA-tė pėr ndihmėn qė kanė ofruar pėr pėrmirėsimin e shėndetit tė tij.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.