|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

   
 

Presidenti Rugova ka marrė marrė njė mesazh falenderimi nga Presidenti i Francės, Shirak

 
 

 
Prishtinė, 13 shtator 2005 /TN /QIK - Presidenti i Francės, Zhak Shitrak (Jacques Chirac), i ka dėrguar Presidentit tė Kosovės, Dr. Ibrahim Rugova, njė mesazh falėnderimi pas pėrgėzimeve qė Rugova i kishte dėrguar zotit Shirak pėr Ditėn Kombėtare tė Francės.

"Mė keni pėrcjellė pėrshėndetjet tuaja me rastin e 14 korrikut, Ditės Kombėtare tė Francės. Mesazhi juaj ishte prekės. Prandaj, ju falėnderoj sinqerisht.

Pėrfitoj nga rasti t'ju pėrcjell vėmendjen miqėsore qė kam ndaj Kosovės dhe ēėshtjes sė statusit tė ardhshėm.

Ju lus tė pranoni, Zoti President, shprehjen e konsideratės time mė tė lartė".


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.