|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Shefi i diplomacisė italiane Fini mbėshtet dhe inkurajon Presidentin Rugova

 
 

 
 
Prishtinė, 12 shtator 2005 /TN /QIK - Ministri i Punėve tė Jashtme tė Italisė dhe Zv.kryeministėr, Xhanfranko Fini, i ka dėrguar njė mesazh mbėshtetjeje dhe inkurajimi Presidentit tė Kosovės Ibrahim Rugova, duke shprehur besimin e fuqishėm se Presidenti do tė vazhdojė me pėrpjekjet e tij pėr krijimin e njė Kosove demokratike.

"Unė besoj fuqimisht se Ju do tė jeni i aftė t'i vazhdoni pėrpjekjet Tuaja pėr krijimin e njė Kosove demokratike dhe multietnike dhe se do tė jeni nė gjendje qė edhe njė herė ta dėshmoni kontributin Tuaj relevant pėr zgjidhjen e shumė ēėshtjeve tė vėshtira, tė cilat po i pėrballojmė sė bashku me pėrpjekjet tona.

Italia po ndjek pėr sė afėrmi sfidat dhe pėrshpejtimin e rėndėsishėm qė lidhet me Kosovėn dhe nė kėtė moment tė vėshtirė nuk do ta zvogėlojė mbėshtetjen e saj nė veprimet Tuaja si President i Kosovės", thuhet nė mesazin e shefit tė diplomacisė italiane, Fini.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.