|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Presidenti Rugova pėrgėzoi Kryeministrin e sapozgjedhur tė Shqipėrisė, Sali Berisha

 
 

 
Prishtinė, 12 shtator 2005 /TN /QIK - Presidenti i Kosovės, Dr. Ibrahim Rugova, ka pėrgėzuar sot Kryeministrin e sapozgjedhur tė Shqipėrisė, Dr. Sali Berisha, duke i uruar qė Shqipėria me qeverisjen e tij tė bėhet mė e zhvilluar dhe mė prosperuese.

"Me rastin e zgjedhjes Tuaj Kryeministėr i Shqipėrisė, Ju shpreh urimet e mia tė pėrzemėrta dhe tė popullit tė Kosovės.

Jemi tė bindur se me qeverisjen Tuaj Shqipėria do tė bėhet mė e zhvilluar dhe mė prosperuese.
 
Njėherėh jemi tė bindur se marrėdhėniet e gjithanshme midis Kosovės dhe Shqipėrisė do tė thellohen edhe mė shumė dhe se do tė kemi pėrkrahjen e vazhdueshme tė Shqipėrisė pėr pavarėsinė mė tė shpejtė tė Kosovės, ndėrsa tė dy vendet tona synojnė integrimin nė BE, nė NATO dhe miqėsinė permanente me SHBA tė", thuhet nė pėrgėzimet e Ppresidentit Rugova dėrguar Kryeministrit Berisha.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.