|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Presidenti Rugova i ka dėrguar njė mesazh solidariteti Presidentit amerikan Bush

 
 

 
Prishtinė, 5 shtator - Presidenti i Kosovės, Dr. Ibrahim Rugova, i ka dėrguar Presidentit amerikan Xhorxh Bush (George W. Bush) njė telegram, pėrmes tė cilit i shpreh solidaritetin e tij dhe tė popullit tė Kosovės pėr situatėn me tė cilėn po pėrballen SHBA tė si pasojė e uraganit shkatėrrues Katrina.

"Me rastin e pasojave tė uraganit Katrina nė Nju Orleanz, Ju lutem pranoni solidaritetin tim tė sinqertė dhe tė popullit tė Kosovės.

I nderuari President,

Jemi tė bindur se vendi Juaj i fuqishėm, qė ndihmon gjithė botėn, ėshtė i pėrgatitur t'i pėrballojė kėto pasoja.
 
Ne qėndrojmė pranė Jush", thuhet nė kėtė mesazh solidariteti tė Presidentit Rugova drejtuar Presidentit tė SHAB-ve.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.