|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

  Kukės: Gjendet kufoma e ish-kryetarit tė Partisė Demokratike tė Hasit

 
 

 

29 gusht 2005 / TN
28 gusht 2005
/ Zėri i Amerikės

 

Pėllumb SULO

Policia e Qarkut verilindor te Kukėsit konfirmoi se kufoma e gjetur tė shtunėn mbasdite nė ujėrat, poshtė Urės sė Leshnicės, rreth 5 kilometra nga qyteti i Kukėsit, ėshtė dėrguar pėr ekzaminim nė Laboratorin Qendror tė Kriminalistikės nė Tiranė.

Kufoma u gjet rastėsisht, e lidhur me pjesė betoni, nga peshkatarėt e zonės, qė lajmėruan policinė vendore, e cila dyshoi se i pėrkiste mjekut Behar Kastrati, ish-kryetar i degės vendore tė Partisė Demokratike nė rrethin e Hasit.

Ai u rrėmbye nė mesnatėn e 7 korrikut, vetėm, 4 ditė pas zgjedhjeve parlamentare, nga persona ende tė panjohur dhe familjarėt hodhėn dyshime tė forta se ishte rrėmbyer pėr motive politike. Tė dhėnat e para, tė njoftuara tė dielėn nga ekspertė mjeko-ligjorė tė kriminalistikės nė Tiranė,  kanė arritur nė pėrfundimin se kufoma i pėrket mjekut Behar Kastati.

Sipas ekzaminimeve tė para, ai fillimisht ai ėshtė mbytur me litar dhe, mė pas, ėshtė hedhur nė ujėrat e liqenit tė Fierzės. Kėtė e vėrtetojnė edhe gjurmėt e dhunės, tė gjetura nė trupin e tij.

Vendi ku u gjet trupi i pajetė i mjekut Kastrati ndodhet rreth 35 kilometra nga ku u pat rrėmbyer mbrėmjen e 7 korrikut, nė afėrsi tė shtėpisė sė tij nė rrethin e Hasit.

Ngjarja po hetohet nga policia e rrethit te Kukėsit dhe nga prokuroria e krimeve tė rėnda.


  |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.