|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Presidenti Rugova dėrgohet nė Gjermani pėr analiza mjekėsore

 
 

 

 

28 gusht 2005 / TN / Zėri i Amerikės

Presidenti i Kosovės, Ibrahim Rugova u dėrgua (tė shtunėn) me avion nė njė bazė ushtarake amerikane nė Gjermani pėr t’u kuruar nga tė ftohtėt, i cili e detyroi atė t’i kufizonte veprimtaritė e tij politike gjatė kėsaj jave.

Zyra e zotit Rugova i tha Zėrit tė Amerikės se mjekėt e kishin ekzaminuar zotin Rugova dhe kishin rekomanduar qė ai tė dėrgohej pėr kurim nė spitalin e bazės ushtarake Landshtul nė Gjermani.

Mjekėt nuk bėnė komente tė hollėsishme rreth natyrės sė sėmundjes por thanė se shenjat i ngjanin njė tė ftohte.


  |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.