|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

OPINIONE

   
 

Telegram urimi

 
 

Tė dashur vellezer demokrate

 
 

 
11 korrik 2005 / TN / Dr.Besnik Bardhi, Gjakovė
 
Tė dashur vellezer demokrate,
 
U deshe te pritet nje kohe e gjate dhe shume e mundimshme qe serish te perjetojme gezimin e madh per fitoren tuaj.
 
Permbysja e diktatures ishte ne ate kohe feste e madhe gjitheshqiptare, mirepo forcat e erreta antishqiptare punuan me zelle qe per interesa te veta te sakrifikojne edhe vete Shqiperine ne vitin 1997.
 
Shpresojme kesaj radhe qe fitorja te jete definitive dhe perfundimisht te varrosen dinosauret e Hoxhes, te cilet gjate ketyre viteve ulen prestigjin e Shqiperise ne shkallen me te ulet.
 
Krimi i organizuar shteteror le te mbetet sinonim dhe simbol i asaj garniture udheheqese te erret.
 
I tere populli shqiptare i ka drejtuar syte kah Ju dhe ardhmeria. Ne Shqiperi, Kosove... dhe kudo qe ndodhen shqiptaret le te sundoj paqja, liria dhe drejtesia.
 
Eshte koha e fundit qe edhe ne ti bashkangjitemi karvanit te botes se qyteteruar dhe demokratike.
 
Populli shqiptare ne Kosove ndjen thelle ne shpirt ēdo levizje pozitive ne shtetin ame. Ju falemnderit qe me ne fund na mundesuat kete knaqesi dhe ashtu te shkarkohemi edhe ne nga  ankthi i cili na percjelli qe nga viti 1997.
 
Zoti e bekofte Shqiperine dhe Kosoven.
Zoti e bekofte popullin shqiptar.
Zoti i bekofte aleatet e shqiptarve.
 
Dr.Besnik Bardhi
Gjakovė, 11 korrik 2005

                  Copyright©2000-2004 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.