|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

  Vdes nė Itali gazetari i sė pėrditshmes “Bota Sot”

 
 

 

26.06.2005 / TN / Zėri i Amerikės, 25.06.2005)

Gazetari i tė pėrditshmes "Bota sot", Bardhyl Ajeti, i plagosur mė 3 qershor nė rrugėn Gjilan-Prishtinė nga persona tė paidentifikuar, vdiq sot rreth orės 16 nė njė spital tė Milanos nė Itali.

Gazetari Ajeti ka qenė nė gjendje kome qė nga plagosja rėndė, pasi u qėllua nga persona tė paidentifikuar qė ishin nė njė makinė nė lėvizje, dhe njė veshkė e ka pasur tė dėmtuar  plotėsisht.

Ky nuk ėshtė rasti i parė nė Kosovė ku nė shėnjestėr tė tė shtėnave, kanė qenė gazetarėt. Midis gazetarėve tė Kosovės ka pasur raste vrasjesh, plagosjesh, apo trajtim kundėr rregullave pėr mbrojtjen e gazetarėve.


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.