|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Dega IV e FR tė LDK-sė organizon tribunė tė hapur me temėn "Familja e shėndosh - themel i shoqėrisė”

 
 

 
Prishtinė, 12 maj 2004 - Nė vazhdėn e aktiviteteve tė saja tė pandėrprera Kryesia e Degės IV e Prishtinės e Forumit tė Rinisė tė LDK-sė, organizon Tribunė tė Hapur me temėn "Familja e shėndoshė - themel i shoqėrisė".
 
Pėr tė trajtuar kėtė temė nė kėtė debat dhe sidomos rastet e shkurorėzimeve nė Kosovėn e pasluftės, qė tanimė ka kaluar nė dukuri, janė angazhuar dy ligjerues; dr.Ismajl Hasani ( sociolog ) dhe mr.Hysamedin Abazi ( teolog ).
 
Tribuna do tė mbahet tė shtunėn, mė 15 maj nė amfiteatrin e Bibliotekės Kombėtare dhe Universitare nė Prishtinė dhe fillon nė ora 14.

 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.