|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Mbahet Festivali i VI i SHKA-ve - "Prizreni 2004"

 
 

 
   
Prishtinė, 3 maj 2004 - Edhe sivjet, pėr tė gjashtėn herė me radhė, nė organizim tė Forumit tė Rinisė tė LDK-sė, nė bashkėpunim me degėn e Prizrenit, mbahet Festivali i SHKA-ve tė Kosovės "Prizreni 2004".
 
Afati i paraqitjės sė SHKA-ve ėshtė nga 1 deri mė 10 maj, kurse faza e pėrzgjedhjės do tė jetė nga 12 deri mė 22 maj, ndėrsa Festivali zgjatė tri ditė; mė 10, 11 dhe 12 qershor.
 
SHKA-tė paraqiten pėr pjesėmarrje prej datės 1 deri mė 10 maj nė zyret e FR tė LDK-sė nė Prishtinė, si dhe nė zyret e degės nė Prizren ose nė nr. e tel.044/153-188 dhe 044/216-026, ose pėrmes adresės sė e-mailit: frldk@ldk-kosova.org.
 
Nė kėtė festival organizatori ka paraparė pjesėmarrjen edhe tė SHKA-ve nga trojet tjera shqiptare, nė cilėsinė e mysafirėve tė cilat do ta pasurojnė programin e Festivalit.


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.