|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

NJOFTIME

   
 

Qendra Kulturore Shqiptare - Cyrih (Zvicėr)

 
 

Cyrih: Mė 30 prill mbahen takimet e pesta tradicionale "Me Agim Ramadanin 2004"

 
 

 

26 prill 2004 / TN

 
Ftojmė tė gjithė bashkėardhetarėt tė marrin pjesė nė takimet e pesta tradicionale "Me Agim Ramadanin 2004".
 
Nė programin e kėtyre takimeve pos pikave tė zgjedhura artistike, bėhet edhe shpallja e punimeve fituesve nga konkursi pėr ēmimin "Agim Ramadani", pėr poezi dhe pikturė.
 
Pos tė ftuarve tė shumtė, pjesėmarrjen tani mė e kanė konfirmuar edhe ish-komando tė larta tė Brigadės 138 “Agim Ramadani” Rrustem Berisha e Anton Ēuni.
 
Takimet mbahen  mė 30 prill 2004, me fillim nga ora 19.30, nė Volkshaus (Salla e bardhė), Stauffacherstr.60, 8004 Zürich.
 
Pėr informata tė tjera , www.meagimramadanin.com, E-mail: info@meagimramadanin.com
Tel.079 407 12 79 ose 076 558 72 14
 
Ftoheni tė merrni pjesė!
 
Cyrih, 28 mars 2004                                                      
Kėshilli i QKSH


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.