|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

   
 

Presidenti Moisiu pėrfundon vizitėn nė Kosovė

 
 

 
   
Prishtinė, 23 prill 2004 - Presidenti i Shqipėrisė Alfred Mosiu, pas vizitės nė Prizren, u kthye nė Prishtinė, ku pritet qė nė pėrfundim tė vizitės dyditore nė Kosovė, tė mbajė njė konferencė me gazetarė.

Gjatė orėve tė mėngjesit nė Prishtinė, Presidenti Moisiu dhe Presidenti Rugova vizituan sheshin "Skėnderbeu" nė qendėr tė kryeqytetit tė Kosovės dhe vunė kurora lulesh para monumentit tė Heroit tonė Kombėtar Gjergj Kastrioti Skėnderbeu.

Njoftohet se sot para dite Presidenti Moisiu ka takuar komandantin e TMK-sė gjeneralin Agim Ēeku, kryetarin e Bashkėsisė Islame tė Kosovės, Naim Tėrnava, ipeshkvin e Ipeshkvisė sė Kosovės Mark Sopi, anėtarėt e familjes Jashari dhe pėrfaqėsuesit e Asociacionit tė familjeve tė personave tė zhdukur.

                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.