|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

NJOFTIME

 

   
 

Dega e LDK-sė nė Gjermani organizon

 
 

Akademi pėrkujtimore pėr komandantin Sali Ēekaj

 
 

 
23 prill 2004 / TN
 
Akademia do tė mbahet mė 25 prill 2004, nė  Efsanehalle (Friedrich-List.- Str. 2/1) 70736 Fellbach (Stuttgart) tė Gjermanisė dhe do tė fillojė nė ora 11:00.
 
Njoftojmė anėtarsinė dhe tė gjithė tė interesuarit se Dega e LDK-sė nė Gjermani nė bashkėpunim me nėndegėn e LDK-sė nė Baden-Württemberg organizojnė Akademi pėrkujtimore me rastin e pesėvjetorit tė rėnies heroike tė heroit Sali Ēekaj, ish-nėnkryetar i Degės sė LDK-sė nė Gjermani dhe komandant i UĒK-sė.
 
Akademia do tė mbahet mė 25 prill 2004, nė  Efsanehalle (Friedrich-List.- Str. 2/1) 70736 Fellbach (Stuttgart) tė Gjermanisė dhe do tė fillojė nė ora 11:00.
 
Prandaj i ftojmė tė gjithė anėtarėt, simpatizantėt e LDK-sė dhe bashkatdhetarėt tjerė qė tė marrin pjesė nė kėtė Akademi pėrkujtimore ku do tė marrin pjesė edhe pėrfaqėsuesit nga Presidenca e Kosovės, Kryesia Qendrore e LDK-sė, pjesėmarrės tė luftės nė Kosovė, bashkėluftėtarė e bashkėveprimtarė tė komandatit Sali Ēekaj si dhe udhėheqės tjerė tė LDK-sė e tė komunave tė Kosovės.


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.