|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

NJOFTIM

 

   
 

NĖ LOZANĖ TĖ ZVICRĖS MĖ 22 PRILL DO THEMELOHET SHOQATA HUMANITARE "AGIM RAMADANI - SALIH ĒEKAJ"

 
 

 
22 prill 2004 / TN
 
Njoftohen tė gjithė bashkatdhetarėt e Kantonit Vaud (Zvicėr) dhe mė gjerė, se tė shtunėn,  me datėn 24.04.2004, mbahet mbledhja pėr themelimin e Shoqatės Humanitare Agim Ramadani-Salih Ēekaj, dy yjeve tė lirisė.
 
Mbledhja mbahet nė kėtė adresė : Ch. de Coline 07, 1007 Lausanne, fillon nė orėn 19 :00.
 
Me kėtė rast ftojmė tė gjithė bashkatdhetarėt e interesuar nga tė gjitha trojet shqiptare, padallim ngjyrash politike. Veē tė bashkuar do t’i kryejmė mė mirė obligimet e mėdha ndaj familjeve (fėmijėve jetim) tė dėshmorėve tė rėnė nė luftė pėr ēlirimin e Kosovės si dhe invalidėve tė luftės.
 
Zoti e bekoftė gjakun e Agim Ramadanit dhe Salih Ēekajt.
Zoti i bekoftė tė gjithė dėshmorėve e kombit !
Zoti e bekoftė Kosovėn !
 
Pėr Kėshillin nismėtar
Isa Agushi
Tel : 079 750 75 50


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.