|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

OPINIONE

  

   
 

Koment

 
 

Inspektorati i pasurive te padeklaruara

 
 

 

21 prill 2004 / TN

Ēerēiz LOLOĒI

Ligji mė i ri parlamentar pėr deklarimin e pasurive tė zyrtarėve tė lartė tė shtetit, pason njė dekret tė kahershėm tė ish presidentit Sali Berisha dhe tė njė insektoriat tė posaēėm parlamentar, iniciativa kėto qė nuk patėn ndonjė rezultat tė dukshėm pavarėsisht se strukturat shtetėrore tė qeverisė sė parė demokratike arritėn tė ēojnė para dyerve tė drejtėsisė njė grup zyrtarėsh tė lartė, pėrfshi edhe kryeministrin e tanishėm Fatos Nano.

Ligji i pėrgatitur me konsulencė tė specialistėve tė huaj dhe i kaluar me ngut nė Kuvendin e Shqipėrisė, ka krijuar tashmė njė strukturė tė pavarur pėr zbatimin e tij, tė kryesuar nga gjykatėsja e njohur Fatmira Laska si dhe ka arritur tė mbledhė mė shumė se tetėdhjetė pėr qind tė formularėve detyrues.

Nė funksion tė kėsaj detyre, kreu i komisionit tė deklarimit tė pasurive ka pohuar se ėshtė pėrmbushur faza e parė e grumbullimit tė formularėve tip dhe tashmė do tė fillojė verifikimi nė terren i pasurive tė deklaruara me ato nė fakt.

Pa pasur kurrfarė paragjykimi pėr funksionimin dhe veprimtarinė e kėtij institucioni tė ri (pėr hir tė sė vėrtetės janė ende tė papėrcaktuara se ēfarė statusi duhet tė kenė inspektorėt dhe nėninspektorėt e kontrollit tė pasurive; ka ende probleme me mbėshtetjen logjistike), strukturat shqiptare kanė pasur dhe kanė gjithashtu njė strukturė tė Kontrollit tė Lartė tė Shtetit qė, pavarėsisht raporteve voluminoze dhe kontrolleve tė institucione dhe zyrtarėve, nuk ka mundur tė ēojė nė dyert e gjykatave asnjė zyrtar tė lartė.

Kjo ka ndodhur edhe nė vitet 1997-1998 qė po ribėheshin strukturat pėr shkak tė njė mazhorance tjetėr, por edhe nė 2003-2004 kur shumė institucione ndėrkombėtare, Departamenti i Shtetit Amerikan dhe Bashkimi Europian denonconin pėr shkallė tė lartė korruptive tė ministrave, deputetėve, ish deputetėve dhe tė zyrtarėve me poste mjaft tė larta shtetėrore.

Hapi i parė, ai i dorėzimit vullnetar dhe nė afatin e duhur tė dokumentacionit pėr deklarimin e pasurive, ėshtė njė hap pozitiv qė duhet pėrshėndetur; edhe nėse nuk ndėshkohet askush nga kjo veprimtari kontrolluese ajo presupozon edhe njė amnisti fiskale, vė njė gur nė sistemimin e pasurive dhe nė dokumentimin e kapitaleve qė deri mė tani kanė kaluar nė kanale tė errta dhe tė paverifikueshme. Por, pėrveē kėsaj ane, nė shumė deklarime mendohet tė jetė dhėnė minimumi i pasurive pėr tė eleminuar kėshtu edhe pyetjet qė vijnė pas tij: si janė siguruar kėto tė ardhura, ē'pjesė zė trashėgimia, nė ē'raport janė kėto kapitale me detyrimet qė ke paguar ēdo vit nė shtet etj..

Nuk pėrbėn ndonjė zbulim tė madh qė shumė pasuri zyrtarėsh dhe ish zyrtarėsh nuk gjenden nė formularėt e kontrollit tė pasurive, sepse janė nėn emra tė afėrmish, ose rrethe farefisnore, tė cilėt janė njerėz fare tė zakonshėm dhe pranė minimumit jetik; edhe pėr kėto raste shoqėri mė tė konsoliduara se ne kanė tashmė mekanizmat pėr t'i vėnė "emrin e vėrtetė". Kėtu qėndron edhe thelbi i funksionimit tė njė komisioni shtetėror nė kontrollin e pasurive tė zyrtarėve tė lartė qė tė shohė pėrtej asaj deklarate tė thjeshtė qė ėshtė arshivuar pranė tyre. Zbardhja e kėtyre pasurive tė nėndheshme do tė sjellė njė realitet tjetėr edhe nė spektrin politik shqiptar dhe do tė kufizojė shumė diktimin e krimit nė politikė dhe nė shumė nivele tė tjera.


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.