|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI  |

  

NJOFTIME

 

   
 

Tė shtunėn, mė 24 prill nė Offenbach tė Gjermanisė - Tubim pėrkujtimor pėr Ismet Rracin

 
 

 
18 prill 2004/ TN
 
Organizuar nga qytetarėt e komunės sė Klinės qė jetojnė nė Gjermani, organizohet tubim pėrkujtimor pėr Ismet Rracin, ish-kryetar i KK tė Klinės dhe i Degės sė LDK-sė nė Klinė.
 
Tubimi do tė mbahet mė 24 prill 2004, nė lokalet e Klubit shqiptar "Bashkimi kombėtar" Sandgasse 28 - 36 (afėr Marktplatz)  nė Offenbach afėr Frankfurtit dhe do tė fillojė nė ora 11:30.
 
Prandaj ftohen tė gjithė tė interesuarit qė tė marrin pjesė nė kėtė tubim pėrkujtimor, ku pos familjarėve tė Ismet Rracit do tė marrin pjesė edhe Ramė Manaj, kryetar i KK tė Klinės dhe Ymer Rraci, nėnkryetar i Degė sė LDK-sė nė Klinė.
 
Organizimin e tubimit  e ndihmon nėndega e LDK-sė nė Hessen. Info: 0170/ 381 59 87.

 


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.