|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Mitrovicė: Takimet  e ndryshme sportive nė Palestrėn e sporteve do tė lejohen qė nga vikendi i kėsaj jave

 
 

 
  
Mitrovicė, 15 prill 2004 / TN / H. SYLA - Drejtori i Drejtorisė pėr Kulturė, Rini dhe Sport, Xhemajl Syla, ka arritur marrėveshjen me pėrfaqėsuesit e KFOR-it pėr lrimin e Palestrės sė  sporteve “Minatori” dhe tė pjesės sė objektit tė Shtėpisė sė Kulturės, ku ėshtė i vendosur Arkivi Historik, por me disa kushtėzime.
 
Mrraėveshja u mundėson punėtorėve tė kėtyre institucioneve qė tė fillojnė punėn pa pengesa, por me kusht qė ata mė parė tė sigurojnė bexhat nga zyrtarėt e BSHVL-sė, nė bazė tė tė cilėve do tu lejohet hyrja nė objektet ku punojnė.
 
Palestra e sporteve, nė bazė tė marrėveshjes, do tė mund tė shfrytėzohet pėr ushtrime nga sportistėt qė nga dita e premtė, 16.04.2004.
 
Hyrja nė palestėr do tė lejohet vetėm nė bazė tė listės, tė cilėn duhet ta bėjnė zyrtarėt komunal.
 
Takimet  e ndryshme sportive nė Palestrėn e sporteve do tė lejohen qė nga vikendi i kėsaj jave, por fillimisht pa shikues. Qė nga java e ardhshme do tė lejohet edhe hyrja e shikuesve nė palestėr pėr pėrcjelljen e takimeve sportive, por numri i tyre nuk guxon tė jetė mbi 1.500.


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.