|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

KEK-u inkason 70 mijė Euro pėr katėr orė

 
 

 
Gjilan, 14 prill 2004 / TN / Ilmi MUSLIU - Vebi Salihu, menaxher i KEK-ut nė Gjilan thotė se nuk ka ndodhur asnjėherė mė parė qė pėr katėr orė tė inkasohen 70 mijė Euro. Borxhlinjtė i janė pėrgjegjur masovisht thirrjes pėr t`i shlyer obligimet pėr energjinė e shpenzuar.

Paralajmėrimi se do tė shkyqen nga rrjeti elektrik tė gjithė konsumatorėt tė cilėt nuk i kryejnė obligimet e tyre deri mė 12 prill dhe atyre do t`iu publikohen emrat nė mjetet e informacionit publik, duket se do tė ketė efektin e dėshirueshėm.

«Nuk na ka ndodhur ndonjėherė tjetėr qė nėpėr sportelet e KEK-ut tė ketė pasur kaq shumė njerėz sa sot» tha Vehbi Salihu. Brenda katėr-pesė orėve janė inkasuar mbi 70 mijė Euro dhe kjo nuk ka ngjarė deri tani askund tjetėr nė Kosovė.

Sipas menaxherit tė KEK-ut nė Gjilan, brengosėse mbeten enklavat serbe, tė cilat, as sot nuk i janė pėrgjegjur thirrjeve, megjithėse ai shpreson qė ditėve tė ardhshme tė ndryshojė gjendja.

Vebi Salihu apelon te konsumatorėt e Anamoravės qė sa mė shpejt t`i pėrmbushim obligimet qė kanė, sepse tolerime nuk do tė ketė mė as pėr amvisni dhe as pėr kompani.

                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.