|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Mitrovicė : Kryeshefi i Ekzekutivit, M. Pllana, ua ka bėrė me dije anėtarėve tė Bordit tė Drejtorėve, se do tė kėrkoj llogari dhe pėrgjegjėsi pėr kryerjen e obligimeve

 
 

 
Mitrovicė, 13 prill 2004 / TN / H. SLYA - Bordi i Drejtorėve tė Administratės Komunale, kryesuar nga Mustafė Pllana, kryeshef i Ekzekutivit, pas emrimit tė drejtorėve tė drejtorive nga Kuvendi i Komunės, mė 6 prill 2004, ka mbajtur mbledhjen e parė nė pėrbėrje tė re.
 
Nė kėtė mbledhje, kryeshefi i Ekzekutivit, Mustafė Pllana, i ka njoftuar drejtorėt e rinj tė posaemruar (tre sish) dhe ata tė riemrur (tetė sish) me punėt qė i presin nė periodėn e ardhshme, si dhe u ka folur atyre pėr pėrgjegjėsitė dhe obligimet qė kanė pėr organizimin e punėve nė drejtorit qė i udhėheqin.
 
Kryeshefi Pllana ka kėrkuar nga drejtorėt e drejtorive qė tė kenė njė tjetėr ēasje dhe tė pėrdorin metoda tė tjera nė realizimin e programeve tė punės, nė mėnyrė qė Bordi tė mos mirret vetėm me kėrkesa dhe parashtresa, por tė  realizojė objektivat e parapara me programin e punės.
 
Poashtu, kryeshefi i Ekzekutivit, Mustafė Pllana, ua ka bėrė me dije anėtarėve tė Bordit tė Drejtorėve, se do tė kėrkoj llogari dhe pėrgjegjėsi pėr kryerjen e obligimeve qė kanė marrė pėrsipėr, duke kėrkuar njėkohėsisht nga ata ligjshmėri, efikasitet dhe disiplinė nė punė.
 
Kryeshefi i Ekzekutivit, Mustafė Pllana, drejtorėve tė drejtorive tė administratės tė cilėn ai e udhėheq, u ka folur edhe pėr domosdoshmėrinė e ristrukturimit nė aspektin funksional  tė hapėsirės punuese  nė ndėrtesėn e Kuvendit tė Komunės, duke theksuar se shėrbimet nga fusha e kulturės dhe sportit, do tė kalojnė nė objektet pėrkatėse jashtė ndėrtesės sė Kuvendit tė Komunės, me ēka do tė krijohen kushte mė tė mira pune pėr drejtoritė tjera.
 
Nė fund, kryeshefi i Ekzekutivit tė Kuvendit tė Komunės, Mustafė Pllana, ka folur edhe pėr domosdonė e angazhimit dhe shfrytėzimit adekuat tė potencilait kadrovik tė punėsuar nėpėr drejtoritė ekzistuese, duke theksuar se mundėsia pėr punėsimin e kuadrove tė nevojshme ėshtė shumė e kufizuar.


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.