|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Me rastin e festės sė Pashkėve

 
 

Myftiu Tėrnava uroi imzot Mark Sopin, Ipeshkv i Ipeshkvisė sė Kosovės

 
 

 
BashkėsiA Islame E Kosovės
Myftiu Mr Naim TĖRNAVA
PRISHTINĖ
 
Urim
 
 
Pėr: IPESHKVISĖ KATOLIKE TĖ KOSOVĖS
 
Ipeshkvit Zotni MARK SOPIT
 
P R I Z R E N
 
Me rastin e festės sė Pashkėve, kam kėnaqėsinė qė nė emėr tė Kryesisė sė Bashkėsisė Islame tė Kosvės dhe nė emrin tim personal tė Ju urojmė pėr kėtė festė me dėshirė pėr mirėqenien dhe lumturinė tuaj.
 
Festat fetare vazhdimisht na rikujtojnė angazhimin dhe gatishmėrinė qė duhet tė kemi nė mėnyrė qė njerėzit tė jetojnė nė paqe dhe lumturi.
 
Edhe pse bota jo rrallė herė i kushton kujdes mė shumė anės materiale se  asaj shpirtrore - fetare, ne duhet tė vazhdojmė e tė kultivojmė vlerat e mirėfillta fetare.
 
Duke Ju uruar edhe njė herė Juve dhe tė gjith besimtarėve katolik kėtė festė tė rėndėsishme, pranoni pėrshėndetjet tona tė ngrohta.
 
K r y e t a r i,
 
Myftiu, mr. Naim Tėrnava
 
 

                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.