|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Kryeparlamentari Daci pėrgėzoi besimtarėt katolikė dhe qytetarėt e Kosovės pėr festėn e Pashkėve

 
 

 
Prishtinė, 10 prill 2004 - Me rastin e kremtės sė Pashkėve, kryetari i Kuvendit tė Kosovės, Nexhat Daci, ka pėrgėzuar besimtarėt katolikė dhe qytetarėt e Kosovės.

"Tė gjithė besimtarėve katolikė dhe qytetarėve tė Kosovės u uroj Pėr shumė motė Pashkėt. Ėshtė kjo njė festė e ringjalljes e shpresės dhe e besimit, festė e shprehjes sė vullnetit.

Ta kaloni me tė afėrmit me miqtė dhe me shokėt me besim tė fortė se e ardhmja jonė ėshtė e ndritshme ėshtė shprehje e vullnetit tonė pėr Kosovėn sit ė barabartė e tė dinjitetshme nė Europėn e bashkuar pjesė e sė cilės jemi si civilizim pėr shumė mote", thuhet nė urimin e kryetarit tė Kuvendit tė Kosovės, akademik Nexhat Daci.

Daci i dėrgoi njė telegram urimi edhe Ipeshkvit tė Kosovės imzot Mark Sopit.


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.