|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Rreth 100 tituj librash i dhurohen Teatrit tė fėmijėve nė Prishtinė

 
 

 
Prishtinė, 8 Prill 2004 / TN -  Dr. Scott K. Strode (Director of Theatre; Chair, Department of Communication Studies - Manchester College, England) i ka dhuruar kėto ditė Qendrės pėr Zhvillimin e Teatrit pėr Fėmijė nė Prishtinė njė fond prej afro 100 tituj librash tė ndryshėm pėr teatėr.
 
Kėto libra janė njė ndihmesė e jashtėzakonshme pėr punėn dhe aktivitetet e QZHTF-sė, kurse do tė mund tė shfrytėzohen nga studentėt dhe gjithė tė tjerėt qė duan tė merren me teatrin. Ėshtė me interes tė thuhet se shumica e kėtyre librave janė! tė rrafshit teorik qė nė Kosovė mungojnė gati fare.
 
Njė ndihmesė me kėtė rast ka dhėnė edhe zoti Michael McClellan nga Zyra Amerikane nė Prishtinė.  Ka qenė e planifikuar qė prej 17 deri mė 26 mars, zoti Scott K. Strode tė mbaj disa seminare dhe punėtori me studentė tė Artit Dramatik, megjithatė ardhja e tij qe pamundėsuar pėr shkak tė trazirave qė ato ditė patėn shpėrthyer nė Kosovė.


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.