KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI  | 

 

 

 

   
 

AKSH dėnon kėrcėnimet ndaj tre veprimtarėve tė LDK-sė

 
 

 

Prishtinė, 31 mars 2004 - "Sekretariati Vendimmarrės i Frontit Pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar dhe Shtabi i Pėrgjithshėm i AKSH-sė, shprehin keqardhjen e tyre lidhur me letrat kėrcėnuese drejtuar anėtarėve tė Kryesisė sė LDK-sė nė Besianė nga individė tė papėrgjegjshėm, tė cilėt nuk mund tė kenė asnjė lidhje me FBKSH dhe AKSH", thuhet nė njė reagim tė shpėrndarė pėrmes e:mailit.

"Ne njohim mirė origjinėn dhe frymėn e qarqeve antikombėtare, parandaj dėnojmė me forcė akte tė tilla tė paprecedent, ashtu siē kemi dėnuar edhe mė parė, duke hedhur poshtė me neveri insinuatat se, gjoja pas kėtij veprimi kriminal qėndrojnė pjesėtarė tė AKSH-sė", thuhet nė kėtė reagim dhe theksohet se "nė AKSH nuk mund tė ketė asnjė luftėtar lirie, qė pėr objektiv pune do tė kishte shpėrndarjen e paēavureve tė tilla kėrcnuese".


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.

>