|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Qendra Kulturore Shqiptare me seli nė Cyrih

 
 

Konkurs pėr ēmimin "Agim Ramadani" pėr  poezi dhe pikturė

 
 

 
30 mars 2004 / TN
 
Qendra Kulturore Shqiptare me seli nė Cyrih, shpall konkurs pėr ēmimin "Agim Ramadani" pėr poezi dhe pikturė.
 
Pėr poezi ndahen tri ēmime:
 
Ēmimi i parė 500 franga zvicerane
Ēmimi  i dytė 300 franga zvicerane
Ēmimi  i tretė 200 franga zvicerane
 
Punimet nė poezi  duhet tė dėrgohen me shifėr tė daktilografuara, nė tri kopje dhe tė pa botuara mė parė, me kopjėn e katėrt dėshmohet autorėsia. Tė drejtė konkurimi kanė tė gjithė krijuesitė shqiptar kudo ku jetojnė nė Diasporė.
 
Ndėrsa pėr tė konkuruar pėr ēmimin "Agim Ramadani" nė pikturė luteni qė paraprakisht  tė kontaktoni Tel. 079 407 12 79 pėr t'u sqaruar rrethė procedurave tė dėrgimit tė punimeve tuaja. 
 
Konkursi mbetet i hapur deri mė 20 prill 2004
  
Adresa ku duhėt t’i dėrgoni punimet  ėshtė:
Qendra Kulturore Shqiptare
Planzschulstr.99, CH - 8004 Zürich
 
Shpallja e fitusve do tė bėhet nė pėrvjetorin tradicional "Me Agim Ramadanin 2004" qė kėtė vit mbahet pėr tė pestėn herė, mė 30 prill 2004, me fillim nga ora 19.30, nė Volkshaus (Salla e bardhė), Stauffacherstr.60, 8004 Zürich.
 
Pėr informata tė tjera: www.meagimramadanin.com,
E-mail. info@meagimramadanin.com, apo tel. 078 895 74 20 ose 079 407 12 79
 
QKSH- me seli nė Cyrih


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.