|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Kryeparlamentari Nexhat Daci sot viziton Gjilanin

 
 

 
 
Gjilan, 30 mars/TN/ Ilmi MUSLIU - Kryeparlamentari i Kosovės, akademik Nexhat Daci do tė vizitojė sot (e marte) komunėn e Gjilanit, ku do tė takohet me udhėheqjen komunale pėr t`u njoftuar me pėrpjekjet qė po bėhen pėr sanimin e pasojave tė protestave tė 17 e 18 marsit si dhe pėr kthimin e familjeve tė zhvendosura.
 
Kryetari i Parlamentit Nexhat Daci, i cili nė Gjilan do tė vijė i shoqėruar edhe nga anėtarėt e Kryesisė sė Kuvendit si dhe kryetarėt e komisioneve parlamentare do tė vizitojė edhe disa nga shtėpitė e dėmtuara si dhe kishėn ortodokse serbe nė qytet, ku do tė takojė edhe serbė lokalė si dhe liderė tė tyre.
 
Pasdite, z. Daci do tė takohet gjatė njė drekė pune edhe me anėtarėt e Kuvendit Komunal tė Gjilanit si dhe liderė tė komuniteteve.
 

                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.