|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Podujevė: Kėrcnime me vdekje ndaj tre zyrtarėve tė LDK-sė

 
 

 
Podujevė, 29 mars 2004 / TN - Komisioni pėr Informim i Degės sė LDK-sė nė Podujevė njoftoi sot se nė oborrin e shtėpisė sė anėtarit tė Kryesisė dhe drejtor i Drejtorisė pėr Marrėdhėnie me Publikun dhe Demokratizim Ahmet Ahmetit, anėtarėt e familjes sė tij kanė gjetur tre letra kėrcėnuese.
 
Tri letrat kėrcėnuese janė tė shkruara me dorė dhe u janė adresuar sekretarit tė Degės sė LDK-sė dhe zv. kryetar i komunės sė Podujevės Agim Kikajt, drejtorit tė DMPD-sė Ahmet Ahmeti dhe kordinatorit pėr shėndetėsi Liman Zeqirit, tė dy anėtar tė Kryesisė sė LDK-sė nė Podujevė.
 
Letrat kėrcėnuese kėrkojnė nga tre anėtarėt e kryesisė qė tė largohen sa mė shpejt nga tė gjitha funksionet politike dhe nga LDK-ja dhe ate publikisht, meqė, sipas letrave do tė ndėrmirren masa deri nė vrasje. Letrat akuzojnė treshin e LDK-sė nė Podujevė qė gjoja po dėmtojnė veprimtarinė pėr bashkimin kombėtar, po dėmtojnė politikėn e ēėshtjes kombėtare, thuhet nė kėto letra, tė nėnshkruara nga AKSH-SHIK.
 
Kryetari i Degės sė LDK-sė dhe kryetar i komunės sė Podujevės Agim Veliu si dhe zv. kryetari Agim Kikaj nė korrik tė vitit tė kaluar kanė marrė kėrcėnime anonime nė telefonat celularė dhe atė nga kėrcėnuesi i njėjtė-AKSH.


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.