|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

   
 

Presidentit Rugova i jipet Ēmimi i Evropės 2004

 
 

 
   
Prishtinė, 26 mars 2004 - Fondacioni panevropian Coudenhove-Kalergi i ka ndarė Presidentit tė Kosovės, Dr. Ibrahim Rugova, Ēmimin e Evropės pėr vitin 2004.
 
Kryetari i Fondacioni panevropian Coudenhove-Kalergi, Dr. Aloiz Mok (Alois Mock), ish-ministėr i Jashtėm i Austrisė, ka njoftuar pėrmes njė letre dėrguar Presidentit Rugova ditėn e enjte se bartės tė mėhershėm tė Ēmimit tė Evropės janė:
 
Mbreti i Spanjės Huan Karlos,
Helmut Kol,
Ronald Regan-i,
Oto fon Habsburg dhe
Emil Konstantinesku.

Koha dhe vendi i dhėnies sė ēmimit pėr Presidentin Rugova do tė bėhen tė njohura mė vonė.
 


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.