|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Tė premten nė Gjilan - aksion pėr pastrimin e kishės

 
 

 
Gjilan, 25 mars 2004 /TN/ Ilmi MUSLIU - Organizata multietnike “Lansdowne”, e cila tubon tė rinj nga tė gjitha komunitetet qė jetojnė nė rajonin e Gjilanit, tė premtėn do tė organizojė aksion pėr pastrimin e ambientit tė kishės ortodokse nė kėtė qytet, ku gjenden edhe shkolla dhe ambulanca.
 
Pėrgjegjėsi i kėsaj organizate, Shaban Terziu tha se nė aksion do tė marrin pjesė KFOR-i, SHPK-ja, TMK-ja, Drejtoria pėr kulturė, rini dhe sport, disa organizata joqeveritare dhe tė tjerė.
 
Sipas z. Terziu, edhe Zyra Amerikane nė Prishtinė ka paralajmėruar sot se dėshiron t`i bashkangjitet aksionit pėr pastrimin e kishės, shkollės dhe ambulancės, tė cilat ndodhen nė njė hapėsirė tė pėrbashkėt.


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.