|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Mitrovicė: Zyra pėr informim publik e Kuvendit tė Komunės, njofton se ėshtė bėrė identifikimi i tė katėr personave tė vrarė nga ekstremistėt serbė mė 17 mars 2004

 
 

 
Mitrovicė, 19 mars 2004 / TN / H. SYLA -  Bordi i Drejtorėve tė Administratės Komunale tė Kuvendit tė Komunės ju ka shpreh ngushllimet mė tė thella familjeve tė personave  tė vrarė nga ekstremistėt serbė, tė mėrkurėn mė 17.03.2004.
 
Bordi i Drejtorėve, krahas pėrkrahjes morale qė u jep familjeve tė viktimave  tė vrara nė protestat e sė mėrkurės,  ka marrė edhe vendimin  qė pėr kėto familje tė ndajė njė ndihmė emergjente nė artikujė ushqimorė, gjė e cila ėshtė bėrė gjatė ditės sė sotme.
 
Poashtu, Bordi ka vendos qė ti bartė edhe tė gjitha shpenzimet e nevojshme pėr varrimin e kufomave tė tė vrarėve. Data e varrimit tė kėtyre viktimave nuk dihet ende, sepse ato gjenden ne morgun e Rahovecit pėr ekspertizė mjeko-ligjore, por qytetarėt do tė informohen me kohė pėrmes mediave.
 
Zyra pėr informim publik e Kuvendit tė Komunės, njofton se ėshtė bėrė identifikimi i tė katėr personave tė vrarė nga ekstremistėt serbė mė 17 mars 2004.
 
Kėta janė:
 
1. Isak Ibrahimi (39), nga Shupkofci i Mitrovicks,
2. Ferit Ēitaku (24) nga Mitrovica, banor i lagjės “Ura e Gjakut”,
3. Ajvaz Shatrolli (62), nga Mitrovica, banor i lagjės “Bair” dhe
4. Fatmir Avdullahu (38), banor i Tunelit tė Parė.


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.

>