|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Mitrovicė: Komunarėt pėrcaktojnė masat e fushėveprimit pėr tė dal nga kriza dhe apelojnė qytetarėt pėr maturi

 
 

 
Mitrovicė, 19 mars 2004 / TN / H. SYLA - Bordi i Drejtorėve tė Administratės sė Kuvendit tė Komunės, drejtuar nga Kryeshefi Mustafė Pllana, ka mbajtur mbledhje tė jashtėzakonshme, nė tė cilėn ka diskutuar pėr gjendjen e krijuar nė komunė dhe ka pėrcaktuar masat nga fushėveprimi i vet pėr stabilizimin sa mė tė shpejtė tė kėsaj gjendje.
 
Bordi i Drejtorėve vlerėsoi se situata nė komunė ėshtė shumė e rėndė, prandaj u ka bėrė apel qytetarėve qė tė jenė shumė tė matur nė veprimet e tyre, tė jenė gjakftohtė dhe tė bėjnė gjthēka qė ėshtė  e mundur pėr tė dhėnė kontribut nė qetėsimin e gjendjes dhe normalizimin e jetės nė komunė.
 
Kryeshefi i Ekzekutivit, Mustafė Pllana ka caktuar obligime dhe pėrgjegjėsi tė veēantė pėr tė gjithė drejtorėt e drejtorive tė Administratės Komunale, duke kėrkuar nga ata qė tė kenė njė bashkėpunim sa mė tė ngusht me instiucionet publike, sikur janė ato tė shndetėsisė, zjarrėfiksat etj, si dhe t’i mobilizojnė tė gjithė segmentėt   e duhur pėr ofrimin e shėrbimeve tė nevojshme pėr qytetarėt, nė mėnyrė qė jeta tė mos paralizohet.

                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.