|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

 

   
 

Nėndega e LDK- nė Ticino (Zvicėr) dėnon fuqishėm aktin kriminal ndaj institucionit mė tė lartė tė shtetit tė Kosovės

 
 

 

Ticino (ZVICĖR), 15 mars 2004 / TN / Remzi DURMISHI - Lidhja Demokratike e Kosovės nėndega nė Tiqino ėshtė thell e indinjuar me aktin tin krimnial-terrorrist qė ndodhi ndaj presidencės sė Republikės sė Kosovės.

LDK-ja, anėtarėsia e gjerė si dhe simpatizuesit e shumtė tė cilet jetojnė e veprojnė nė Zvicren italiane dėnojnė ashpėr sulmin terrorist-politk ndaj institucionit mė tė lartė tė Kosovės.
 
LDK nė Ticino ėshtė e bindur qė rruga dhe puna drejtė Pavarėsisė sė Plotė tė Kosovės tė cilen ėshtė duke e drejtuar me shumė sukses  Presidenti Ibrahim Rugova ėshtė e pathyeshme dhe nuk ka forcė qė mund ta ndali.
 
LDK nė Ticino shpreh pėrkrahje tė fuqishėme dhe parezerv ndaj Presidentit Rugova dhe Kryesisė se LDK-sė.
 
Gjithashtu Kryesia e LDK-sė nė Zvicren italiane pėrkrah fuqishėm protestėn paqėsore tė 17 Marsit tė ardhshėm tė organizuar nga LDK-ja, si reagim ndaj sulmit tė djeshėm ndaj institucionit tė Presidentit tė Kosovės dhe kundėr dhunės dhe akteve tė tjera kriminale, qė po e rrezikojnė sigurinė, tė ardhmen dhe pavarėsinė e Kosovės.
 
Pėr Kryesin e LDK-sė Nėndega nė Ticino
Remzi DURMISHI


                       Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.